В Україні може стати одним державним банком більше. ВіЕйБі Банк сподівається вирішити проблеми з вкладниками за рахунок держави. Він звернувся до Міністерства фінансів з пропозицією внести в його капітал близько 4 млрд грн. Інакше банку загрожує ліквідація, а тоді Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити за рахунок грошей держбюджету понад 9 млрд грн.

м'який ультиматум
ВіЕйБі Банк, який з весни має труднощі з поверненням депозитів, звернувся до держави з проханням про докапіталізацію, заявив власник банку Олег Бахматюк. Часткова націоналізація повинна бути проведена в ході збільшення капіталу на 7 млрд грн. «Частина, в розмірі близько 2-3 млрд грн, ми домовилися отримати від наших кредиторів і партнерів, можливо, під заставу аграрних активів групи. Решта має внести держава, так як має бути солідарна відповідальність і акціонера, і Мінфіну, - повідомив журналістам Олег Бахматюк. - Ми вже звернулися з пропозицією в НБУ і Мінфін ».

Про те, що банк прагне уникнути тимчасової адміністрації, три тижні тому розповідав голова правління установи Денис Мальцев. Ще 7 жовтня він повідомив FinMaidan, що партнер Олега Бахматюка готовий дати в капітал субборг на 2,5-3 млрд грн, а у НБУ він просить рефінансування на суму вдвічі більше - 5-6 млрд грн. «Наскільки я розумію, у Фонді гарантування вкладів зараз не так вже й багато грошей. Навіщо добивати те, що можна врятувати? »- Пояснював він.

Олег Бахматюк прогнозує, що влада не захоче займатися виплатами вкладів, портфель яких у ВіЕйБі Банку на 1 липня складав 10850000000 грн - 10-е місце серед усіх банків країни. «Для держави внесення цих грошей (4 млрд грн. - Ред.) Буде коштувати дешевше, ніж виплати вкладникам через ФГВФО. Ми хочемо не допустити введення в банк тимчасової адміністрації », - підкреслив він.

ВіЕйБі Банк на 1 липня займав 16-е місце за активами (23540000000 грн) - він є найбільшим банком в групі «великих» і за своїм розміром міг би з групи «найбільших» потіснити Укргазбанк. ВіЕйБі Банк належить Олегу Бахматюку, як і банк «Фінансова ініціатива» - 18-е місце (18180000000 грн).

Цю суму грошей у ВіЕйБі Банку накопичили близько 500 тис. Роздрібних клієнтів. Денис Мальцев повідомляв FinMaidan, що обсяг гарантованих вкладів (до 200 тис. Грн) складає 85% портфеля. Тобто в разі ліквідації установи навантаження на ФГВФО і, як наслідок, на держбюджет складе 9,2 млрд грн. Вкладення 4 млрд грн в капітал для покриття майбутніх збитків може бути економніше для держави.

Влада не проявляє інтересу
Однак держава не горить бажанням витрачати бюджетні кошти на підтримку приватних банків. «Держава - не найкращий акціонер. Націоналізація банку - це не мета, а крайній захід. Мінфін не хоче націоналізувати приватні банки », - заявив перший заступник глави НБУ Олександр Писарук. НБУ готовий допомагати банку, але невідомо, наскільки активно. Два тижні тому Нацбанк видав ВіЕйБі Банку рефінансування для виплати депозитів. Але обсяг цих коштів невідомий.

Під час попередньої кризи держава націоналізувала три банки: Укргазбанк, Родовід і «Київ». Мінімальні втрати уряд понесло тільки в Укргазбанку. Решта дві установи працюють у збиток, у тому числі санаційний Родовід Банк, і найближчим часом можуть бути ліквідовані.

тяготи націоналізації
Банкіри кажуть, що націоналізація приватного банку в поточних умовах має сенс, тільки якщо він є системоутворюючим і його банкрутство може викликати серйозні проблеми на всьому ринку. Але в законодавстві поки немає чіткого визначення для системно важливих банків. «Практично єдиним випадком, коли державі доцільно рекапіталізувати приватний банк, є рекапіталізація великих системних банків, так званих too big to fail. Таким банкам держава просто не може дозволити збанкрутувати, оскільки наслідки такого банкрутства будуть занадто важкими для економіки країни », - каже FinMaidan голова правління ОТП Банку Тамаш Хак-Ковач.

На думку банкіра, рекапіталізація приватних банків має проводитися з дотриманням чітких правил і умов. В ЄС пряма рекапіталізація банків проводилася за допомогою стабфонду ESM (European Stability Mechanism) за правилами ЄС. «Фінансування надавалося з цього фонду виключно тим установам, до порятунку яких не можна залучити приватний капітал. І що найголовніше: доступ до фонду могли отримати лише ті банки, які були готові до проведення реформ і зміни ведення бізнесу », - пояснив пан Хак-Ковач.

Націоналізацію комерційних банків можна проводити тільки при виконанні ряду умов. «Це умова входження держави в капітал банку шляхом придбання привілейованих акцій з фіксованою дохідністю та отриманням контролюючих функцій в органах управління. Крім цього, має бути отриманий контрольний пакет акцій з формуванням органів управління та чітким визначенням умов виходу з капіталу шляхом подальшого продажу стратегічному інвесторові », - пояснює FinMaidan директор фінансово-економічного департаменту банку« Фінанси і Кредит »Дмитро Балун.

Статутний капітал ВіЕйБі Банку після збільшення складе 11040000000 грн. Для отримання контролю (понад 50%) Мінфін повинен влити більше 5,5 млрд грн, тоді як Олег Бахматюк говорить про 4 млрд грн. Тобто він хоче зробити держава міноритарієм, що ніколи не влаштовувало уряд. До того ж капітал потрібен буде банку для покриття майбутніх збитків, викликаних резервуванням під проблемні активи. В цьому випадку доцільно спочатку сформувати резерви, «обнулити» капітал і провести деномінацію акцій.

Це тим більш важливо, що така інвестиція здійснюється за рахунок платників податків. До того ж держава таким чином обіцяє покривати всі збитки банку в майбутньому. «Входження держави в капітал приватного банку відбувається зазвичай, коли інших джерел докапіталізації вже немає. А без додаткових коштів у капіталі його існування неможливо. Це означає, що крім зобов'язань перед вкладниками на державу і бюджет лягають і зобов'язання перед іншими кредиторами, робота з токсичними активами, - говорить радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький. - Єдиний плюс в рекапіталізації державою приватного банку - стабілізація банківської системи. Це дуже витратний процес, який важким тягарем лягає на бюджет. У багатьох випадках державі набагато доцільніше взяти на себе зобов'язання перед приватними вкладниками в межах гарантованих сум, ніж входити в капітал з усіма витікаючими з цього наслідками ». Тому прийняття таких рішень має бути максимально прозорим і ефективним.
0

Добавить комментарий

В Украине опубликован рейтинг банков по количеству полученного рефинансирования от НБУ. Как пишет Цензор, при детальном анализе данных НБУ оказалось, что крупнейшие банки, которые реально влияют на рынок и столкнулись, соответственно, с наибольшим в абсолютном значении оттоком вкладов, получили рефинансирования в гораздо меньших объемах, чем реальные потери вкладов. К примеру, ПриватБанку государство компенсировало только 38 копеек из каждой гривны оттока вкладов, а Первому украинскому - вообще 34 копейки. То есть компенсировать нехватку вкладов в пассивах эти банки вынуждены были за счет собственных средств или средств акционеров. Или же путем сворачивания кредитных программ - забирая выданные ранее деньги у бизнеса.
1

Фото: sevnews.info

Клиентам Дельта банка советуют забирать деньги и менять финучреждение

Из-за действий финучреждения украинцы не могут получить средства и выплаты в полном объеме.

Дельта банк заблокировал счета клиентов, из-за чего они не могут снять деньги в банкоматах. 

Получить деньги можно только в отделениях банка и в ограниченном количестве – по 100 гривен в день.

омендовані

Сегодня информация о том, какой банк надежнее для размещения депозитов, утратила свою актуальность. С одной стороны, катастрофически сократился уровень доверия к национальной банковской системе. С другой — скорость обесценивания гривны в последнее время не покрывается даже самыми выгодными ставками по депозитам в национальной валюте.

Однако многих по-прежнему интересует вопрос надежности средств, которые были вложены в банк еще до кризиса.
1

Нацбанк принял решение отнести в разряд неплатежеспособных Энергобанк, который связывают с именем российского бизнесмена Анатолия Данилицкого.

С 13 февраля Фонд гарантирования вкладов физлиц вводит в него свою временную администрацию, сообщил источник в НБУ. На 1 января 2015 г. проблемщик занимал 62 место в рейтинге центробанка и входил в группу средних банков. Депозитов населения в нем на общую сумму в 905,7 млн. грн.

Банковские регуляторы выступили с предложением национализировать Дельта Банк. “В декабре прошлого года мы проводили оценку Дельта Банка, и с Нацбанком вышли с предложением к Минфину национализировать его”, – сообщил директор-распорядитель ФГВФЛ Константин Ворушилин.

Фонду гарантирования вкладов физлиц в этом случае не обязательно входить в такой ситуации в национализируемый банк. Государство может купить его за 1 грн. Однако Минфин высказался против национализации.

“Минфин против.
1

Сегодня речь пойдет о ситуации в банках по состоянию на начало 2015 года.

Мы будем рассматривать ТОП-15 крупнейших банков Украины на основании их финансовых результатов опубликованных на сайтеНБУ.

Удивительно, но скорее всего зная о ситуации в Банке Надра, в НБУ его относят к первой группе. Мы в свою очередь зная, что сейчас в этом банке временная администрация, учитывать его финансовые показатели не будем.

Рейтинг жизнеспособности банков по итогам 2014 года возглавили польский Кредобанк, французский «Креди Агриколь» и американский Ситибанк

За прошлый год с рынка ушли три десятка банков. Почти все иностранные банки, до сих пор работающие в Украине, выставлены на продажу. Поэтому перед клиентами всех масштабов возникает вопрос об устойчивости и надежности финансовых учреждений. Forbes определил, какие из них демонстрируют сегодня лучшие показатели жизнеспособности.

Наихудшие банки по версии НБУ

Вот уже много лет НБУ для оценки деятельности своих подопечных использует сверхсекретную "Систему раннего реагирования" (далее - СРР или Система). Это набор экономических показателей работы банков, которые нигде не публикуются и рассчитываются регулятором для внутреннего пользования.

Расчеты проводятся относительно всех финучреждений минимум два раза в месяц для выявления скрытых проблем.
1

Названы самые надежные финучреждения, по мнению экспертов.

nvua.net

Инвестиционная компания Dragon Capital совместно с журналом"Новое время" представила рейтинг 20 самых надежных банков Украины.

На первом месте - государственный Ощадбанк. За ним идет Укрэксимбанк. С третьей по пятую ступень занимают банки с европейским капиталом - Райффайзен Банк Аваль, Укрсиббанк, Credit Agricole. Ниже по списку - Укргазбанк, а затем снова европейские  ProCreditBank и OTP Банк.

На этой странице вы найдете актуальную информацию о текущем статусе проблемных банков. Список оперативно пополняется, если в банк введена временная администрация, банк объявлен банкротом и готовится ликвидация банка, в банк введен куратор.

Для банков, находящихся в стадии ликвидации, указаны банки-агенты, выдающие средства клиентам ликвидируемых банков.
2
Популярные сообщения
Популярные сообщения
Общее·количество·просмотров·страницы
Общее·количество·просмотров·страницы
113570
Подписаться
Подписаться
Архив блога
Загрузка...
Тема "Динамический просмотр". Технологии Blogger.