Розмова про пенсії теперішні та майбутні почнемо ... з дітей. Серед ваших знайомих скільки сімей без дітей? А з однією дитиною? А з двома? А з трьома чи більше?

Ці цифри, хоч і не претендують на статистичну достовірність, але можуть наочно продемонструвати такий науковий термін як «відтворення населення».
Чому нас повинно це цікавити? Все дуже просто - від відтворення населення залежить благополуччя пенсіонерів у солідарній системі пенсійного забезпечення,  працюючої зараз системі пенсійного забезпечення в Україні.
У цій системі всіх пенсіонерів забезпечують працюючі громадяни України. При цьому, державний Пенсійний Фонд України (ПФУ) нагадує басейн зі шкільної задачі з математики - наповнюється «басейн» трубою, в яку «втікають» всі пенсійні внески офіційно працевлаштованих громадян, а «випливають» пенсії всіх пенсіонерів. І не було б в Україні ніяких проблем з пенсіями, якби «басейн» ГПФУ регулярно не "пересихав».
Причин такої ситуації дві - зниження потоку що наповнює «басейн» і збільшення потоку що спустошує «басейн».
Чинники, що знижують надходження до ПФУ:
- Тінізація економіки (робота без оформлення або оформлення на частину зарплати)
- Велика кількість «заробітчан», які не платять податків до пенсійного фонду (до 7 млн., тобто третину працездатного населення)
- Демографічний спад
Фактори, що збільшують виплати ПФУ:
- Збільшення пенсій для підвищення рейтингів політиків
- «Липові» пільгові пенсії
- Збільшення частки пенсіонерів у загальному населенні країни
- Збільшення середньої тривалості життя і терміну виплати пенсій
На даний момент ситуація і тенденції такі, що перерозподілом грошових потоків задачу принципово вирішити не можна. Потрібна якісно інша система. Винаходити велосипед не потрібно - така система вже існує в світі і пройшла багаторічну перевірку - це трирівнева система пенсійного забезпечення:
1. солідарна система
2. обов'язкове індивідуальне накопичення в ГПФУ
3. добровільне накопичення в банках, страховіх компаніях і НПФ
Перехід саме до такої трирівневої системи мався на увазі введенням пенсійної реформи. Однак не сталося ...
Другий рівень не включився через постійного дефіциту бюджету ГПФУ, а третій рівень - з кількох причин:
1. Недовіра населення до стабільності національної валюти (ризик інфляції)
2. Недовіра населення до стабільності фінансових установ і держави в цілому (ризик неповернення вкладених коштів)
3. Як наслідок перших 2-х пунктів, недовіра до добровільних довгострокових фінансових проектів.
Саме існування третього пункту призводить до того, що немає масового накопичення населенням коштів через інститут страхування життя. Крім того, як неодноразово зазначалося експертами, в Україні відсутні довгострокові фінансові інструменти.
У європейських країнах компанії зі страхування життя вже акумулювали чималі кошти, які дають їм можливість отримати у банків особливі умови депозитних вкладів. Та й з іншими інструментами для «довгих грошей» там складнощів немає. Інша справа України - страховики розриваються між вимогами розпорядження №2875 Держфінпослуг і прагненням заробити більше грошей.
У більшості випадків лайфових страховиків вдається відзвітувати про прибутковість на рівні банківських депозитів або трохи нижче. Тобто майже зберегти купівельну спроможність грошей своїх клієнтів.
Причина цих неясностей в тому, що покупка страхування життя багатьма українцями сприймається як інвестиція. А про інвестиції переважна більшість співгромадян знає, що вони повинні бути прибутковими і ... Гаразд, однією прибутковості вистачить.
Хоча після банківської кризи 2008 року багато власників депозитів ще додали такий критерій як надійність фінансової установи. Однак як визначити цю надійність, знову-таки, багато хто не знає. Ось і сформувалося у простих людей те саме недовіра до фінансової системи нашої держави.
Є ще один факт, який не сприяє розвитку довгострокових пенсійних проектів - малий термін роботи лайфових страхових компаній. Фактично бурхливий розвиток страхування життя почалося в нашій країні років 10 тому.
Зараз у багатьох компаніях починається період масових виплат за накопичувальними договорами. Так, наприклад, наша компанія в січні цього року здійснила виплату понад 5,3 млн. Грн. за колективним договором накопичувального страхування життя.
Відповідно повноцінні і своєчасні виплати будуть формувати аудиторію лояльних до цього виду страхування клієнтів. Але, оскільки цей процес тільки почався і охоплення населення такими послугами невеликий, говорити швидкому зростанні довіри до лайфових СК поки не доводиться. Тим більше що й ситуація з корпоративним страхуванням життя, яке на цей момент практично померла (завдяки ЄСВ), не викликає оптимізму.
Складаючи всі перераховані вище фактори і приправивши останніми військово-політичними труднощами України, ми отримаємо те саме поточне положення з довгостроковим страхуванням взагалі та пенсійним страхуванням зокрема. Однак жити в Україні і не бути оптимістом - просто неможливо. Інші тут не виживають. На що ж можна сподіватися громадянам України та лайфових страховиків?
Висловлю свою особисту думку. Здійснювати будь-які рухи в рамках сформованих бізнес-процесів сучасної держави Україна абсолютно безперспективно. Будь-які, навіть найкращі, починання стихнуть.Як це, наприклад, сталося з другим рівнем пенсійної реформи.
Здорова ідея змушувати людей накопичувати собі на пенсію розбилася об злодійство, корупцію, популізм і непрофесіоналізм чиновників та політиків. Тому зміни в цьому секторі потрібно починати з системи, з людей, які будуть реалізовувати нові ідеї.
Якщо мова йде про дії державних органів, то, насамперед, потрібно домогтися довіри населення до їхніх дій. Повинна бути проведена широка роз'яснювальна робота про те, що пенсійне забезпечення кожного громадянина це турбота самого цього громадянина. Поки ж має місце парадоксальна ситуація, коли владі громадяни не довіряють, але самі нічого не роблять і розраховують на державну пенсію, яка від дій цих же властей і залежить.
Самі ідеї досить очевидні:
1. Вивести з «тіні» бізнес і створити для нього умови, коли платити податки стане вигідно. У тому числі і податки в ПФУ.
2. Створити в Україні умови для того, щоб громадянам було зручно заробляти в своїй країні, а не їхати на заробітки в іншу країну.
3. Розробити і запустити в дію державну програму з мігрантам. Якщо в країні має місце спад народжуваності, то за рахунок чого-то його потрібно компенсувати. Мігранти є одним з інструментів вирішення цієї проблеми і процесом залучення мігрантів потрібно управляти.
4. Прийняти Податковий кодекс України в новій редакції.
5. За прикладом деяких країн вивести з поля електорату громадян, які не платять податків і повністю залежать від державних допомог через бідність. Цим буде усунена передумова для «покупки» політиками голосів певної категорії населення, яких утримує держава. Розумію, що це болісно і викличе у багатьох негативну реакцію, оскільки обмежує права частини громадян, але може варто ризикнути і спробувати ...
Події 2014 дають надію, що в Україні стане можливим побудова цивілізованої європейської держави.Для цього потрібна політична воля керівництва країни, активність громадян і професіонали на ключових постах держави. У цьому випадку майбутнє пенсіонерів в Україні стане більш світлим.
0

Добавить комментарий

В Украине опубликован рейтинг банков по количеству полученного рефинансирования от НБУ.

1

Фото: sevnews.info

Клиентам Дельта банка советуют забирать деньги и менять финучреждение

Из-за действий финучреждения украинцы не могут получить средства и выплаты в полном объеме.

Дельта банк заблокировал счета клиентов, из-за чего они не могут снять деньги в банкоматах.

омендовані

Сегодня информация о том, какой банк надежнее для размещения депозитов, утратила свою актуальность. С одной стороны, катастрофически сократился уровень доверия к национальной банковской системе.

1

Нацбанк принял решение отнести в разряд неплатежеспособных Энергобанк, который связывают с именем российского бизнесмена Анатолия Данилицкого.

С 13 февраля Фонд гарантирования вкладов физлиц вводит в него свою временную администрацию, сообщил источник в НБУ. На 1 января 2015 г.

Банковские регуляторы выступили с предложением национализировать Дельта Банк. “В декабре прошлого года мы проводили оценку Дельта Банка, и с Нацбанком вышли с предложением к Минфину национализировать его”, – сообщил директор-распорядитель ФГВФЛ Константин Ворушилин.

1

Сегодня речь пойдет о ситуации в банках по состоянию на начало 2015 года.

Мы будем рассматривать ТОП-15 крупнейших банков Украины на основании их финансовых результатов опубликованных на сайтеНБУ.

Удивительно, но скорее всего зная о ситуации в Банке Надра, в НБУ его относят к первой группе.

Рейтинг жизнеспособности банков по итогам 2014 года возглавили польский Кредобанк, французский «Креди Агриколь» и американский Ситибанк

За прошлый год с рынка ушли три десятка банков. Почти все иностранные банки, до сих пор работающие в Украине, выставлены на продажу.

Наихудшие банки по версии НБУ

Вот уже много лет НБУ для оценки деятельности своих подопечных использует сверхсекретную "Систему раннего реагирования" (далее - СРР или Система).

1

Названы самые надежные финучреждения, по мнению экспертов.

nvua.net

Инвестиционная компания Dragon Capital совместно с журналом"Новое время" представила рейтинг 20 самых надежных банков Украины.

На первом месте - государственный Ощадбанк. За ним идет Укрэксимбанк.

На этой странице вы найдете актуальную информацию о текущем статусе проблемных банков. Список оперативно пополняется, если в банк введена временная администрация, банк объявлен банкротом и готовится ликвидация банка, в банк введен куратор.

2

При розрахунку грівненой кредитною карткою за товар або послугу у валюті конвертація здійснюється не за курсом платіжної системи, який формується, виходячи з офіційного курсу і комісії платіжної системи, а вже з урахуванням внутрішнього курсу банку.

Що таке надійність банку? - Це здатність банку виконати свої зобов'язання перед клієнтами вчасно та в повному обсязі. Як зрозуміти на скільки надійний той чи інший банк? - Для цього потрібно знайти актуальну інформацію і виконати з нею ряд дій. З чим ми Вам і спробуємо допомогти.

1

Сьогодні розберемо типову ситуацію, часто виникає при бажанні отримати кредит: банк нав'язує страховку, що робити? Напевно з такою ситуацією стикалося переважна більшість позичальників, а ті, хто тільки збирається звертатися в банк за кредитом - ще обов'язково зіткнуться.

Представляємо вам користувальницький рейтинг страхових компаній України 2014 року по версії журналу Форіншурер і експертів, що мають 15-річний досвід роботи на страховому ринку .

Рейтинг найнадійніших банків України 2014 складено на базі офіційної статистики українських банків, наданої Національним банком України .

( актуальний на листопад 2014 )

1. Укрексімбанк

2. Ощадбанк *

3. Приватбанк

4. Креді Агріколь Банк

5. Укрсоцбанк (UniCredit Bank) 

6.

Якщо ви є публічною і відомою людиною, дуже важливо відстежувати інформацію, яка з'являється про вас в мережі.

Подорожуючи по просторах інтернету, ви залишаєте довгий ланцюжок електронних слідів з фотографій, повідомлень та інших даних, індексованих пошуковою системою Google, яка надалі надає їх на загальний огляд в якості відповіді на пошукової запит.

Чому країні потрібна грошова реформа.

Якщо банки залучають кошти під 25%, то кредитувати можуть під ще більш високий відсоток. Бізнеси, які можуть собі це дозволити, вкрай рідкісні. Щоб запустити реальний бізнес, потрібні більш дешеві гроші.

Що ви зазвичай робите, коли відчуваєте себе втомленим? Більшість з нас йдуть на кухню заварювати чергову чашку кави. І хоча кофеїн дійсно надає короткочасний сплеск енергії, за ним слід виснаження, яке відніме у вас останні сили.

Виявляється, заряд бадьорості можна отримати і без кави.

Первый в мире автомобиль с водородным двигателем - производимый компанией Toyota седан Mirai, ("Будущее") - поступит в продажу в Японии 15 декабря и будет стоить около $ 62 тыс.   Как сообщила газета "Никкей симбун", в Европе и США эту машину можно будет купить уже летом следующего года.

Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та дружина) знаходяться в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Популярные сообщения
Популярные сообщения
Общее·количество·просмотров·страницы
Общее·количество·просмотров·страницы
113607
Подписаться
Подписаться
Архив блога
Загрузка...
Тема "Динамический просмотр". Технологии Blogger.