При розрахунку грівненой кредитною карткою за товар або послугу у валюті конвертація здійснюється не за курсом платіжної системи, який формується, виходячи з офіційного курсу і комісії платіжної системи, а вже з урахуванням внутрішнього курсу банку.

Як пише Forbes Україна, у кожного банку цей курс формується по-різному.

Як відомо, офіційний курс гривні становить близько 16 грн / $. Це - лише результат домовленостей найбільших банків і НБУ. Якщо прибрати ці домовленості, то курс може наблизитися до того, який прийнято називати "чорним" ринком. На поточному тижні коридор цього курсу становив 18,8-19,5 грн / $.

При цьому багато фінустанов не афішують реальний курс конвертації і повідомляють клієнтів про курс блокування, а не списання коштів. І лише небагато банки чесно вказують фактичний курс розрахунку, пише Дело.

Примітно, що сума блокування і сума списання часто істотно відрізняються. Внаслідок цього клієнт, який має лише sms-банкінг, може навіть не знати, за яким курсом була реально конвертована валюта, оскільки в sms-повідомленні відображається лише сума блокування, а про фактично списаних засобах можна отримати інформацію в банківській виписці (наприклад, через інтернет банкінг).

"Курс блокування застосовується безпосередньо при оплаті валютою з гривневої карти і формується з поточного комерційного курсу банку і страхової надбавки на випадок курсового стрибка за період між блокуванням і фактичним списанням коштів. Зазвичай це 3-5 днів, хоча Visa передбачає до 40 робочих днів. У день списання сума йде з рахунку за курсом, який діє в банку на момент списання. Якщо він нижчий, ніж в день блокування, різниця повертається клієнтові ", - пояснює Тетяна Нурмухаметова, начальник управління досліджень банку" Надра ".

Так, в Ощадбанку оплата гривневою карткою за валютною операцією три дні тому відбулася б за курсом 19,2 грн / $. У той же час, якби ви розраховувалися доларової картою в гривневих магазинах, за американську одиницю валюти Ощадбанк дав би вам всього 15,83 грн, пише Forbes.

У колл-центрі Укрексімбанку пояснили, що курс для розрахунку за картками складається з обмінного курсу і комісії в розмірі 10% від нього.

"Для доларів сьогодні курс списання - 18,15. На момент, коли проходить операція, блокується сума, і ще 5% від неї ", - уточнюють в банку. При цьому з доларовою карти по гривневої покупці довелося б заплатити за курсом в 15,75.

Схожа схема - у багатьох великих комерційних банках. Наприклад, позавчора Укрсиббанк блокував на момент операції 19,99 грн / $. Курс списання становить 18,9 грн / $. У випадку якщо ви розраховуєтесь в українських магазинах доларової картою, курс блокування суми складе 16,5 грн / $, а спишеться вона по 17 грн.

Деякі банки пропонують більш вигідні пропозиції для тих, хто розплачується доларової картою. Але, якщо ви платите гривневою карткою, курс все одно буде близько 20 грн / $.

У ПриватБанку 12 січня конвертер валют підказував, що курс конвертації становив 19,41 грн / $. При цьому зворотний курс теж досить високий: долар банк готовий був приймати за 18,4 грн. Досить низька маржа також в ОТП Банку: за долар банк в цей же день пропонував 18,45 грн, а зворотний курс становив 18,8 грн.

У той же час представник одного з банків, що входять до групи найбільших, на умовах анонімності пояснив Делу, що за картковими операціями банки змушені ставити курс, який відображає реальну вартість валюти на "чорному" ринку, так як обмежувати обсяг операцій за картками (як, наприклад, по касі) неможливо. "Залежність банків від" чорного "ринку зберігається огляду на те, що на" білому "міжбанку як і раніше спостерігається дефіцит пропозиції", - пояснює він.

Де-факто валюта в банках доступна за офіційним курсом тільки тим, хто платить валютний кредит. Також ряд банків розробив продуктову лінійку для залучення депозитів. Фінустанови почали пропонувати конвертацію за офіційним курсом, якщо клієнт розмістить кошти на терміновому депозиті. У такому випадку йому надається можливість купити безготівкову валюту за гривні за курсом, близьким до офіційного.

Такі істотні відмінності між курсами валют з'явилися, в тому числі, внаслідок введення адміністративних заходів. Особливо тих, які стосуються видачі валютних депозитів в еквіваленті 15000 грн на добу і покупки готівкової валюти в розмірі 3000 грн в одні руки.

Оскільки на чорному ринку валюту можна легко продати набагато дорожче офіційного курсу, валютний ринок частково був виведений з банківської системи. В результаті цього було дано поштовх розвитку тіньового фінансового бізнесу в Україні.

"Чорний ринок валюти є, і він знаходиться в паралельному світі. Він не в банку. Валютний ринок зараз з банками ніяк не пов'язаний! Раніше на добу валюти здавали на мільйони. Зараз же йдеться про $ 10 000 на добу. З них $ 8000 здають вночі в терміналі D в "Борисполі". Там більше ніде, міняв немає ", - розповідав глава наглядової ради банку" Національний кредит "Андрій Оністрат.

Примітно, що Національний банк, який регулює відхилення готівкового курсу інвалют в касах банків від індикативного (максимум на 5%, згідно з листом регулятора №24-011 / 64178 від 4 листопада 2014), при цьому ніяк не обмежує безготівкові курси конвертації, в тому числі при операціях по картах - в листі є вказівка тільки на каси.

Гонтарева розповіла, що курс гривні - не її відповідальність ...
0

Добавить комментарий

В Украине опубликован рейтинг банков по количеству полученного рефинансирования от НБУ. Как пишет Цензор, при детальном анализе данных НБУ оказалось, что крупнейшие банки, которые реально влияют на рынок и столкнулись, соответственно, с наибольшим в абсолютном значении оттоком вкладов, получили рефинансирования в гораздо меньших объемах, чем реальные потери вкладов. К примеру, ПриватБанку государство компенсировало только 38 копеек из каждой гривны оттока вкладов, а Первому украинскому - вообще 34 копейки. То есть компенсировать нехватку вкладов в пассивах эти банки вынуждены были за счет собственных средств или средств акционеров. Или же путем сворачивания кредитных программ - забирая выданные ранее деньги у бизнеса.
1

Фото: sevnews.info

Клиентам Дельта банка советуют забирать деньги и менять финучреждение

Из-за действий финучреждения украинцы не могут получить средства и выплаты в полном объеме.

Дельта банк заблокировал счета клиентов, из-за чего они не могут снять деньги в банкоматах. 

Получить деньги можно только в отделениях банка и в ограниченном количестве – по 100 гривен в день.

омендовані

Сегодня информация о том, какой банк надежнее для размещения депозитов, утратила свою актуальность. С одной стороны, катастрофически сократился уровень доверия к национальной банковской системе. С другой — скорость обесценивания гривны в последнее время не покрывается даже самыми выгодными ставками по депозитам в национальной валюте.

Однако многих по-прежнему интересует вопрос надежности средств, которые были вложены в банк еще до кризиса.
1

Нацбанк принял решение отнести в разряд неплатежеспособных Энергобанк, который связывают с именем российского бизнесмена Анатолия Данилицкого.

С 13 февраля Фонд гарантирования вкладов физлиц вводит в него свою временную администрацию, сообщил источник в НБУ. На 1 января 2015 г. проблемщик занимал 62 место в рейтинге центробанка и входил в группу средних банков. Депозитов населения в нем на общую сумму в 905,7 млн. грн.

Банковские регуляторы выступили с предложением национализировать Дельта Банк. “В декабре прошлого года мы проводили оценку Дельта Банка, и с Нацбанком вышли с предложением к Минфину национализировать его”, – сообщил директор-распорядитель ФГВФЛ Константин Ворушилин.

Фонду гарантирования вкладов физлиц в этом случае не обязательно входить в такой ситуации в национализируемый банк. Государство может купить его за 1 грн. Однако Минфин высказался против национализации.

“Минфин против.
1

Сегодня речь пойдет о ситуации в банках по состоянию на начало 2015 года.

Мы будем рассматривать ТОП-15 крупнейших банков Украины на основании их финансовых результатов опубликованных на сайтеНБУ.

Удивительно, но скорее всего зная о ситуации в Банке Надра, в НБУ его относят к первой группе. Мы в свою очередь зная, что сейчас в этом банке временная администрация, учитывать его финансовые показатели не будем.

Рейтинг жизнеспособности банков по итогам 2014 года возглавили польский Кредобанк, французский «Креди Агриколь» и американский Ситибанк

За прошлый год с рынка ушли три десятка банков. Почти все иностранные банки, до сих пор работающие в Украине, выставлены на продажу. Поэтому перед клиентами всех масштабов возникает вопрос об устойчивости и надежности финансовых учреждений. Forbes определил, какие из них демонстрируют сегодня лучшие показатели жизнеспособности.

Наихудшие банки по версии НБУ

Вот уже много лет НБУ для оценки деятельности своих подопечных использует сверхсекретную "Систему раннего реагирования" (далее - СРР или Система). Это набор экономических показателей работы банков, которые нигде не публикуются и рассчитываются регулятором для внутреннего пользования.

Расчеты проводятся относительно всех финучреждений минимум два раза в месяц для выявления скрытых проблем.
1

Названы самые надежные финучреждения, по мнению экспертов.

nvua.net

Инвестиционная компания Dragon Capital совместно с журналом"Новое время" представила рейтинг 20 самых надежных банков Украины.

На первом месте - государственный Ощадбанк. За ним идет Укрэксимбанк. С третьей по пятую ступень занимают банки с европейским капиталом - Райффайзен Банк Аваль, Укрсиббанк, Credit Agricole. Ниже по списку - Укргазбанк, а затем снова европейские  ProCreditBank и OTP Банк.

На этой странице вы найдете актуальную информацию о текущем статусе проблемных банков. Список оперативно пополняется, если в банк введена временная администрация, банк объявлен банкротом и готовится ликвидация банка, в банк введен куратор.

Для банков, находящихся в стадии ликвидации, указаны банки-агенты, выдающие средства клиентам ликвидируемых банков.
2
Популярные сообщения
Популярные сообщения
Общее·количество·просмотров·страницы
Общее·количество·просмотров·страницы
113607
Подписаться
Подписаться
Архив блога
Загрузка...
Тема "Динамический просмотр". Технологии Blogger.