В той час, як одні банки, отримавши підкріплення своїх кас готівковою валютою від НБУ (з цією метою регулятор вже провів кілька щотижневих інтервенцій поспіль), тут же продають цю валюту всім охочим, інші - вирішили використовувати отриманий ресурс досить оригінальним способом. 
Відразу кілька найбільших банків, серед яких «Приватбанк», «Ощадбанк Росії» і OTP, запропонували клієнтам відкрити у них депозити на термін від 3х місяців і більше. І поповнювати їх, купуючи валюту в касах банків. При цьому ні обсяги поповнення, ні сама можливість робити це - обмежуватися не буде.
У банківських аналітиків при вигляді подібних «нововведень» виникають запитання:
  1. Якщо у банку дійсно є валюта «на продаж» - чому він не продає її всім бажаючим? Якщо цієї валюти немає - тоді що він продає своїм клієнтам?
  2. Яким чином банк, продаючи зараз валюту, розподіляєму Національним банком, збирається через 3-4 місяці не тільки повернути ці депозити, але і виплатити за ними відсотки?
  3. Чи не вийде, що через 3 місяці, коли клієнти прийдуть за своїми депозитами, банк запропонує або «почекати, поки в касі з'явиться валюта», або взагалі - «отримати у гривні»?
Подібні «ініціативи на місцях» добре вписуються в наступну невигадливу схему: банки віддають валютою, отриманої від НБУ, депозити, які клієнти укладали набагато раніше - 3 місяці, півроку чи навіть рік тому. А щоб не вийшов великий відтік - приймають на нові депозити вже гривню, під виглядом «продажу валюти від НБУ».
В такому випадку нескладно здогадатися, що саме отримають клієнти, прийшовши за своїми депозитами в січні-лютому.
Звичайно, можна припустити, що за 3 місяці в країні буде наведено лад, запрацює економіка, хлинуть іноземні інвестиції - і запанує мир, спокій і тиша. Однак зараз подібне виглядає такою ж фантастикою, як і повернення депозитів у валюті без проблем через 3-4 місяці.
http://kurs.com.ua/novost/kak-budut-otdavat-valyutnye-depozity-che-r225784
0

Добавить комментарий

В Украине опубликован рейтинг банков по количеству полученного рефинансирования от НБУ. Как пишет Цензор, при детальном анализе данных НБУ оказалось, что крупнейшие банки, которые реально влияют на рынок и столкнулись, соответственно, с наибольшим в абсолютном значении оттоком вкладов, получили рефинансирования в гораздо меньших объемах, чем реальные потери вкладов. К примеру, ПриватБанку государство компенсировало только 38 копеек из каждой гривны оттока вкладов, а Первому украинскому - вообще 34 копейки. То есть компенсировать нехватку вкладов в пассивах эти банки вынуждены были за счет собственных средств или средств акционеров. Или же путем сворачивания кредитных программ - забирая выданные ранее деньги у бизнеса. Гораздо более щедрым НБУ оказался к государственным банкам - Укргазбанку уже выделено рефинансирование наперед - почти 3 гривны на гривну оттока, а Ощадбанку компенсировали в 1,6 раз больше, чем забрали вкладчики. Цензор.нет В целом, по данным Цензор, несмотря на радикальные крики политиков о "бесконтрольной" раздаче НБУ кредитов банкам, на самом деле 2014 году Национальный банк предоставил украинским банкам в 5 раз меньше рефинансирования, чем в мирном и стабильном 2009-м. Как сообщила председатель Нацбанка Валерия Гонтарева, в военном и постреволюционном 2014 году Национальным банком Украины была предоставлена кредитная поддержка украинским банкам в виде рефинансирования на общую сумму 36,5 млрд грн, что по сегодняшнему курсу доллара составляет 1,6 млрд долл. США. За 2014 год оттоки депозитов по всей банковской системе составили около 126 млрд грн, при этом рефинансирование НБУ составило не более трети от суммы потерь. В мирном 2009 году, когда естественный отток депозитов населения в банках составил 29,7 млрд грн, банки получили от НБУ рефинансирование в объеме 77,7 млрд грн, что при действовавшем на тот момент курсе гривны составляло порядка 10 млрд долл. США. Таким образом, во времена Виктора Стельмаха украинские банки были обеспечены ликвидностью, гораздо превышавшей "потери" вкладов граждан, и смогли наращивать кредитование экономики и обеспечивать стране уверенный рост ВВП, стабильность курса и все другие прелести устойчивого развития.

1

Просмотреть комментарии

Популярные сообщения
Популярные сообщения
Общее·количество·просмотров·страницы
Общее·количество·просмотров·страницы
113589
Подписаться
Подписаться
Архив блога
Загрузка...
Тема "Динамический просмотр". Технологии Blogger.