Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та дружина) знаходяться в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

 До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються на денній формі навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальнихзакладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (ст.1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001).

 В відповідність зі ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», самотньою матір'ю вважається жінка, яка не перебуває в шлюбі, одинокі усиновлювачі, які мають на вихованні неповнолітніх дітей, в свідоцтві про народження (рішенні про усиновлення) яких відсутній запис про батька ( матері) дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку відділом РАЦС за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини. Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) мають вдови та вдівці з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу. Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач (вдова, вдівець), мати (батько) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими розірвано до дня смерті, уклали шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися або були усиновлені до шлюбу, за умови, що ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

 Згідно Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми:

      1) допомога по вагітності та пологах;
      2) допомога при народженні дитини;
          2-1) допомога при усиновленні дитини;
      3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
      4) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
      5) допомога на дітей одиноким матерям;

 Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та об'єднання громадян за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові посібники та встановлювати доплати до державної допомоги сім'ям з дітьми.


 Закони та нормативно-правові акти України передбачають цілий ряд пільг для багатодітних сімей:

 1. Відповідно до статті 5 Закону України від 01.06.2000, № 1768-III "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" багатодітні сім'ї мають право на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї нижче прожиткового мінімуму для сім'ї. Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більше ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для родини.

 2. Законом України про затвердження Державного бюджету України на 2012 рік встановлено, що "для кожної дитини в малозабезпеченій багатодітній сім'ї, в якій виховується троє або більше дітей віком до 16 років (до 18 років, якщо дитина навчається), рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) становить 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку ".

 3. Громадяни, які виховують трьох і більше дітей, звільняються від сплати земельного податку на земельні ділянки (Закон України від 03.07.92 р "Про плату за землю" ст. 12).

 4. Жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховують їх до восьмирічного віку мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років (Закон України від 05.11.91 р "Про пенсійне забезпечення" ст. 17 ).

 5. Багатодітним сім'ям незалежно від розміру загальної площі безоплатно передаються у власність займані ними квартири (будинки) (Закон України від 19.06.92 р "Про приватизацію житлового державного фонду" ст. 15).

 6. Багатодітним сім'ям надаються в першу чергу жилі приміщення. Вказані сім'ї не втрачають права першочергового одержання жилих приміщень і у випадку, коли після взяття на квартирний облік діти досягнуть повноліття (Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР від 11.12.84 р № 470 п .44).

 7. Згідно зі статтею 5 Закону України "Про охорону дитинства", органи місцевої влади зобов'язані забезпечити дітей з багатодітних сімей: безкоштовним харчуванням у професійно-технічних навчальних закладах та організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів; пільговим проїздом у міському пасажирському транспорті (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) в сільській місцевості.

 8. Жінки, зайняті на сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей мають право на пенсію за віком: незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (Закон України від 05.11.91 р "Про пенсійне забезпечення" ст . 13). Жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей до 14-річного віку, в тому числі усиновлених, пенсії на пільгових умовах призначаються незалежно від віку та наявного трудового стажу.
 Право на пенсію на вказаних пільгових умовах мають жінки, які зайняті на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві в колгоспах, державних господарствах, міжгосподарських підприємствах, кооперативах, орендних колективах, а також в селянських (фермерських) господарствах незалежно від форм власності та господарювання (Постанова Кабінету Міністрів Україна від 16.05.92 р № 244 "Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей" п.1-2).

 9. Сім'ям, які мають четверо і більше дітей, плата за утримання дітей в дошкільних установах знижується на 50% (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.03.92 р №143 "Про невідкладні питання діяльності дитячих навчально-виховних установ" ст. 5) .

 10. Діти з багатодітних сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", забезпечуються безоплатними обідами у загальноосвітніх навчальних закладах.

 11. Багатодітним сім'ям, які виховують 3-х і більше дітей, за перебування та харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах встановлено знижку в розмірі 50%, а сім'ям, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну людину, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах (Постанова Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів").

 12. Відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичний осіб" платнику податків, який має троє чи більше дітей віком до 18 років (у розрахунку на кожну дитину), надається податкова соціальна пільга. При цьому, багатодітним батькам, які мають право на отримання податкових соціальних пільг з двох і більше підстав, надано право отримувати такі пільги за їх сукупністю.

 13. Період по догляду трьох і більше дітей до 16 років зараховується непрацюючим матерям (батькам, опікунам) до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності (Постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей ").

 14. Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (Стаття 19 Закону України "Про відпустки").

 15. Держава гарантує надання в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, безкоштовних та пільгових фізкультурно-оздоровчих послуг дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей (Закон України, від 24.12.1993, № 3808-XII ст. 4 "Про фізичну культуру і спорт") .

 16. Діти з багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей здобувають позашкільну освіту безоплатно (Закон України, від 22.06.2000, № 1841-III ст. 26 "Про позашкільну освіту").

 17. Батьки дітей віком до чотирьох років або трьох і більше дітей віком до 16 років звільняються від проходження навчальних зборів (Закон України від 25.03.92 р "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" ст. 30).

 Всі перераховані вище пільги можуть бути реалізовані тільки після безпосереднього звернення до відповідних установ (дошкільні, шкільні навчальні заклади, комунальні підприємства) та органи влади з наданням усіх необхідних документів.

 У разі отримання відмови у реалізації пільг, необхідно повторне письмове звернення з відповідною його реєстрацією, як вхідної кореспонденції. Оскарженню до вищестоящих органів влади підлягає тільки письмову відмову!

 У Харкові рішенням міськради діє розширена пільга на проїзд у міському електротранспорті та метрополітені  не тільки дітям з багатодітних сімей, а й їх батькам (по предьявление посвідчення). 

 Окремий ряд пільг передбачений для малозахищених верств населення м Харкова ПРОГРАМОЮ сприянні безпечній життєдіяльності у сфері СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ НА 2013-2014г., В т.ч. для сімей з дітьми-інвалідами, прийомним сім'ям, сім'ям "Матерів-героїнь" і ін. категорій.

Яндекс.Метрика Индекс цитирования.
0

Добавить комментарий

Популярные сообщения
Популярные сообщения
Общее·количество·просмотров·страницы
Общее·количество·просмотров·страницы
113607
Подписаться
Подписаться
Архив блога
Загрузка...
Тема "Динамический просмотр". Технологии Blogger.